02 NOV 2023

XXVII Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym zbliżają się wielkimi krokami...

XXVII Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym zbliżają się szybkimi krokami. W tym roku w zawodach weźmie udział 58 zespołów reprezentujących 21 polskich uczelni. Należą do nich Akademia Górniczo-Hutnicza (4 zespoły), Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (1), Politechnika Białostocka (1), Politechnika Lubelska (1), Politechnika Łódzka (1), Politechnika Opolska (2), Politechnika Poznańska (3), Politechnika Śląska (1), Politechnika Warszawska (2), Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (1), Uniwersytet Gdański (1), Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2), Uniwersytet Jagielloński (8), Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (2), Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Rzeszowski (1), Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Warszawski (9), Uniwersytet Wrocławski (9), Wojskowa Akademia Techniczna (3), Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University (3). Dodatkowo, poza konkursem, wystartuje jedna drużyna z Uniwersytetu Warszawskiego (finaliści 46. Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym) oraz 5 zespołów reprezentujących szkoły z najlepszymi osiągnięciami w tegorocznych Mistrzostwach Polski Szkół Średnich w Programowaniu Zespołowym: XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, III LO im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu, I LO im. Adama Mickiewicza w Białymstoku, VIII LO im. Władysława IV w Warszawie, XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. Drużyny w zawodach głównych będą walczyć o tytuł Mistrza Polski oraz medale – cztery najlepsze zespoły otrzymają medale złote, następne cztery zespoły – medale srebrne, kolejne cztery – medale brązowe. Wierzymy, że wszystkie drużyny będą przestrzegać zasad fair play i regulaminu. Za zgodność składów drużyn z regulaminem odpowiadają ich opiekunowie i osoby rejestrujące.

Tegoroczne zawody będą rozgrywane w formie zbliżonej do finałów światowych. Wszystkie drużyny będą miały stanowiska komputerowe w tej samej sali (sala widowiskowo-sportowa Wydziału Zarządzania), każde rozwiązane zadanie będzie nagradzane balonem, opiekunowie i goście będą mogli śledzić przebieg zawodów na żywo z widowni, jednocześnie będzie miała transmisja internetowa z przebitkami ze stanowisk zawodniczych, fachowym komentarzem, wywiadami z interesującymi osobami związanymi z zawodami, prezentacją sponsorów i instytucji wspierających. Transmisja będzie dostępna na kanale https://www.youtube.com/@AMPPZ-ICPC. Zachęcamy do subskrypcji kanału już teraz, żeby poczuć atmosferę zawodów oglądając krótkie sprawozdania z Mistrzostw rozgrywanych w tym samym miejscu trochę ponad 10 lat temu. Ranking online będzie dostępny poprzez stronę zawodów amppz.edu.pl jak też na FB - https://www.facebook.com/amppz.contest. Gorąco zachęcamy do udostępnienia tych linków w Waszych społecznościach.

W sobotę w godzinach 10:00 – 12:30 obędzie się sesja wykładowa składająca się z 5 interesujących wykładów. Prosimy o aktywny udział w tym wydarzeniu.

Oto plan wykładów:

AMPPZ 2023 – Sesja wykładowa

Marek Białowąs (Phoenix Systems, Grupa Atende)
Phoenix-RTOS - europejski system operacyjny dla Edge-IoT

Mateusz Krzysztoń (NASK PIB)
Wiarygodność sztucznej inteligencji

Przemysław Musialski (IDEAS NCBR)
Neural Frontiers: Neural Methods in Computer Graphics on an Neural Modeling Example

Michael Wang (Huawei WRC)
The Rise of Multimodal Search

Onufry Wojtaszczyk (Google)
Rozproszone konkursy programistyczne